July 14, 2012 آخرین بروز رسانی

 

oes Here

کارخانه چرم وطن یکی از مجهزترین کارخانه های چرم سازی در شهرک صنعتی چرمشهر می باشد که با مدیریت آقای سهراب صالحی پور ،یکی از جوانترین مدیران صنعت چرم، اداره می شود.

آقای سهراب صالحی پور فعالیت خود در زمینه چرم را از سال 1362 در خیابان فدائیان اسلام در یکی از کارگاههای موجود در آن منطقه بصورت سنتی آغاز نمود . از آنجائیکه ایشان به کار خود عشق می ورزید ،لذا با پشت کار و علاقه زیاد نسبت به ارتقا کیفیت کاری و نوع تولیدات خود همت گماشت. و با حضور خود در کارگاهها و کارخانجات مختلف ، مراحل مختلف دباغی و رنگرزی را نزد بزرگان و پیشکسوتان این رشته تجربه کد.

ایشان با استفاده از استعداد بالقوه خود و با پشتکار و تلاش فراوان و بهره جستن از تکنولوژی و ماشین آلات جدید و پیشرفته ، توانست در اندک زمانی تولیدات خود را از مرحله سنتی به مرحله صنعتی قابل رقابت با رقبای با تجربه و متمکن تبدیل نماید.

آقای صالحی پور در سال 1369 همزمان با ایجاد شهرک صنعتی چرمشهر ، اقدام به دریافت موافقت اصولی از وزارت صنایع نمود. ایشان با گرفتن قطعه زمینی در خیابان مریوان چرمشهر ، علی رغم عدم پشتیبانی مسئولین ذی ربط ،با توانائی اندک مالی ، صرفا با توکل به خدا و کار خود اقدام به تاسیس کارخانه چرم نمود.

در فاز اول کار، مراحل ساخت سوله های دباغی و رنگرزی و ساختمان اداری و نگهبانی و آزمایشگاه و محوطه سازی به پایان رسید و در نهایت در سال 1376 کارخانه تازه تاسیس شده ، با نام "صنایع چرم وطن "آغاز فعالیت رسمی خود را جشن گرفت.

فاز دوم تاسیس کارخانه که در حقیقت فاز تجهیز آن بود ،دو سال بعد شروع شد. این مرحله در سال 1380 با نصب و تکمیل تجهیزات مورد نیاز سالن های دباغی و رنگرزی از جمله دستگاه پرس ، رنگرزی اتوماتیک – گیره – خشک کن - آبگیر – رخ بازکن و واکیوم چند طبقه و بالابانهای متعدد خشک و آزمایشگاهی و میلینگ و و با جایگزینی وسایل و ادوات سنتی و قدیمی با امکانات جدید پایان یافت .

پس از تکمیل شدن تجهیزات کارخانه، مدیریت جوان آن به فکر افزایش کیفیت در تولید افتاد. این کار صرف نظر از سود آوری و یا زیان دهی آن ،صرفا بخاطر مشتری مداری صورت گرفت.

در این مرحله چرم وطن با تولید چرم سبک جهت لباس و کفش در اندک زمانی توانست بازار این نوع تولیدات را در اختیار بگیرد و انواع چرمهای گوسفندی و بزی را در بهترین حالت و با ارائه تضمین کیفیت به مشتری عرضه نماید.

استفاده از رنگهای متنوع وارائه ضمانتهای مورد نظر مشتری و سورت بندی دقیق و اندازه گیری مطمئن، قیمیت متعادل و خوب نسبت به بقیه تولید کنندگان ، از جمله عوامل موفقیت و معروفیت نام چرم وطن(برند)در بین رقبا بود.

در ادامه کار و برای حضور گسترده در بازار ،تولید انواع چرم سنگین در برنامه کاری مدیرت چرم وطن قرار گرفت. خوشبختانه در این زمینه هم توانست در کوتاهترین مدت اقدام به تولیدات مرغوب چرم مبلی مبلمان و اتومبیلی و کفشی و لباسی نماید.

چرم وطن توانست بزودی با ارائه انواع چرم مبلمان که از نظر کیفیت انحصاری بود در دل بازار و مشتریان خود جا باز کند وبا انعقاد انواع قرارداد با شرکتهای بزرگ وشرکتهای دولتی و ارائه ضمانتهای لازم ، نسبت به فروش محصولات خود به مشتریان داخلی و خارج از کشورجهت صادرات اقدام نماید.

صنایع چرم وطن با توجه به نیاز های روز بازار، در مراحل بعدی با تولید چرم شتر مرغ مرحله دیگری از توسعه و پیشرفت خود را تجربه کرد. شاید بتوان گفت که در زمینه تولید چرم شتر مرغ ،از نظر کیفیت این کارخانه منحصر بفرد می باشد .

در ادامه روند توسعه فنی و تکنیکی ، مدیریت چرم وطن ،با استفاده از نیروی تحصیل کرده جوان و با اتکا به تجربه پیشکسوتان این صنعت و با جذب نیروهای انسانی ماهر و مناسب ، اقدام به راه اندازی " آزمایشگاه کنترل کیفی چرم " نمود. این آزمایشگاه در حال حاضر در ایران منحصر بفرد می باشد.