oes Here

افتخار وطن با چرم (( وطن))!

سهراب صالحی پور مدیر عامل چرم وطن:

  1. چرم وطن با بهره گیری از مدرن ترین آزمایشگاه کنترل کیفی ، دستاوردهای بزرگی در صنعت چرم کشور ایجاد کرده است.
  2. گام بعدی پس از ارتقاء کیفی محصولات و استاندارد کردن آنها ، ورود به بازارهای جهانی است.

عواملی چون قریب به سه دهه تجربه کاری مفید و سابقه فعالیت های علمی – پژوهشی ، چرم وطن را در زمره یکی از مجهزترین شرکتهای چرم سازی قرار داده است که همگام با رقبای خارجی پیش می رود.
مدیر عامل شرکت صنایع چرم وطن در بازدید رئیس سازمان صنایع و معادن استان تهران از شهرک صنعتی چرمشهر با بیان اینکه شرکت صنایع چرم وطن در سال 1369 همزمان با ایجاد شهرک صنعتی چرمشهر مجوز تاسیس کارخانه چرم وطن را گرفت، گفت:
در فاز نخست ساخت سوله های دباغی و رنگرزی و ساختمان اداری و نگهبانی و آزمایشگاه و محوطه سازی به پایان رسید  و در نهایت در سال 1376 با انتقال ابواب جمعی چرم وطن از محل فعالیت قبلی به محل کارخانه تازه تاسیس شده ، با نام "صنایع چرم وطن "آغاز فعالیت رسمی خود را جشن گرفت.
آقای سهراب صالحی پور افزود:
فاز دوم  تاسیس کارخانه که در حقیقت فاز تجهیز آن بود دو سال  بعد شروع شد. این مرحله  در سال 1380 با نصب و  تکمیل تجهیزات مورد نیاز سالن های دباغی و رنگرزی از جمله دستگاه پرس ، رنگرزی اتوماتیک – گیره – خشک کن - آبگیر – رخ بازکن و واکیوم چند طبقه و بالابانهای متعدد خشک و آزمایشگاهی و میلینگ،تاسیس سیستم گرمایش بخار و نصب دستگاه اندازه گیری کامپیوتری کامل چرم و با جایگزینی وسایل و ادوات سنتی و قدیمی با امکانات جدید پایان یافت .
وی خاطر نشان کرد:
پس از تکمیل شدن تجهیزات کارخانه، چرم وطن با تولید چرم سبک جهت لباس و کفش در اندک زمانی  توانست بازار این نوع تولیدات را در اختیار بگیرد و انواع چرمهای گوسفندی و بزی را در بهترین حالت  و با ارائه تضمین کیفیت به مشتری عرضه نماید.
به گفته صالحی پور:
در ادامه کار و برای حضور گسترده در بازار ،تولید انواع چرم سنگین در برنامه کاری قرار گرفت. خوشبختانه در این زمینه هم  چرم وطن توانست در کوتاهترین مدت اقدام به تولیدات مرغوب چرم مبلی مبلمان و اتومبیلی و کفشی  و لباسی نماید وبا انعقاد انواع قرارداد با شرکتهای بزرگ خصوصی  و دولتی  محصولات متنوع خود را در اختیار مشتریان قراردهد.
در این زمینه به طرح هائی مثل طرح مبلمان بانک مرکزی – برج میلاد – ساختمان اجلاس سران اسلامی و مجلس شورای اسلامی ، کتابخانه ملی ومبلمان اداری و منازل می توان اشاره کرد.
مدیر عامل صنایع چرم وطن با بیان اینکه اقدام بعدی  تولید چرم شتر مرغ بود ،افزود:
چرم وطن با تولید چرم شتر مرغ مرحله دیگری از توسعه و پیشرفت  خود را تجربه کرد. شاید بتوان گفت که در زمینه تولید چرم شتر مرغ ،از نظر کیفیت  این کارخانه منحصر بفرد می باشد .
در ادامه روند توسعه فنی و تکنیکی ، چرم وطن ،با استفاده از نیروی تحصیل کرده جوان  و با اتکا به تجربه پیشکسوتان این صنعت و با جذب نیروهای انسانی ماهر و  مناسب ، اقدام به راه اندازی" آزمایشگاه کنترل کیفی چرم " نمود. این آزمایشگاه در حال حاضر در ایران منحصر بفرد می باشد.د راین آزمایشگاه انواع تستهای شیمیائی و فیزیکی لازم بر روی انواع مختلف مواد مصرفی و محصولات تولید شده انجام می گیرد.آزمایشگاه کنترل کیفی چرم وطن برای ارائه خدمات لازم برای سایر کارخانجات و صنایع  وابسته  به چرم آمادگی لازم را دارد.
وی تاکید کرد که:
صنایع چرم وطن ارتباط تنگاتنگ با مراکز فنی و حرفه ای و دانشگاهی کشور دارد.دایر کردن کلاسهای آموزشی با همکاری و کمک سازمان فنی و حرفه ای ، همکاری کارشناسان و مهندسین این کارخانه با دانشگاه علمی کاربردی ، دانشگاه آزاد ، شرکت شهرکهای تهران ، خوشه چرم تهران و سازمان استاندارد ملی ایران از جمله این امور می باشد.
صالحی پور یکی از اصلی ترین راههای همگامی با پیشرفتهای تکنولوژیکی دنیا را کسب استانداردهای جهانی و استفاده از انواع دستگاههای سنجش کیفیت برای کسب این استانداردها دانست و خاطر نشان کرد:
این شرکت با استفاده از اولین و مجهزترین آزمایشگاه کنترل کیفی و با بهره مندی از دستگاههای مدرن و پیشرفته با هدف پاسخگوئی به نیازهای آتی صنعت چرم ایران بویژه چرم خودرو ،کنترل مداوم و منظم محصولات  شرکت و بهینه کردن تدریجی و مداوم آن جهت بهبود هرچه بیشتر کیفیت محصول اقدام کرده است و تلاش دارد با عضویت در سازمان استاندارد ملی ایران واخذ مهر استاندارد ملی و کسب استانداردهای جهانی مربوط ،به تولید انواع چرم در جهت ارتقاء جایگاه صنعت چرم کشور گام بر دارد.
مدیر عامل شرکت صنایع چرم وطن از برنامه این شرکت برای اجرای طرح توسعه و ایجاد سالن جدید برای افزایش ظرفیت و محصولات جدید خبر داد و گفت:این شرکت در حال حاضر با 3000 متر مربع زیر بنا در 8300 متر مربع زمین روزانه 5/1 تن چرم سنگین و 1500 فوت مربع چرم سبک تولید می کند که با اجرای طرح توسعه این میزان افزایش می یابد.
صالحی پور از عدم حمایت مسئولان صنعتی کشور از صنعت چرم ، عدم دریافت تسهیلات دولتی ، و عدم پرداخت مطالبات این شرکت توسط بعضی از شرکتهای خودرو ساز و قطعه ساز خودرو به عنوان مهمترین مشکلات چرم وطن یاد کرد.
محمد رضا مس فروش رئیس سازمان صنایع و معادن استان تهران در این بازدید راهنمائی هائی را در خصوص استفاده این شرکت از طرح آمایش صنعت به مدیران چرم وطن ارائه داد و اظهار امیدواری کرد که این شرکت با اجرای طرح توسعه به اهداف صادراتی خود دست یابد.

 

 

ارتباط با مدیریت: s_salehipour@vatanleather.com